דף הבית >> הלוואה ללא הסכם
 

מה היא הלוואה ללא הסכם?

הלוואה ללא הסכם היא הגדרה לביצוע עסקת הלוואה מאדם פרטי או גוף חוץ בנקאי המסכים להלוות סכום כסף ללא הסכם בכתב, או על ידי הסכם בעל פה. הסכם הלוואה כפוף לחוקי הלוואות ולחוק הגנת הצרכן ונאכף על ידי מוסדות פיננסיים ממוסדים כמו הבנקים. הלוואות ללא הסכם לרוב ינתנו בשוק האפור על ידי גופים פיננסיים עצמאיים חוץ בנקאיים.

מה היא הלוואות ללא הסכם?

הלוואה ללא הסכם מתארת עסקת הלוואות המתבצעת בעל פה ללא הסכם כתוב הכולל את תנאי ההלוואה ותנאי ההחזרים. הלוואה ללא הסכם לרוב תתבצע באופן פרטי או על ידי גופי הלוואות חוץ בנקאיים. הבנקים הינם חלק ממערכת פיננסית ממוסדת אשר מחוייבים כחוק להכין הסכם הלוואות המגן גם על טובת הלווה מבחינה כלכלית וחוקית.

הסכם הלוואות

הסכם הלוואות הוא שם לחוזה כתוב הנחתם בסיום עסקת הלוואות בגופים בנקאיים ומהווה את החותם לאישור ההלוואה. הסכם הלוואות כולל בתוכו את כל המידע החשוב ביותר ללווה, תיאור עסקת ההלוואות, גובה ההלוואה והריבית, התנהלות ומדיניות של החזרי ההלוואה ועוד. הסכם הלוואות כתוב מגן גם על הגוף המלווה וגם על הלווה בשונה מלקיחת הלוואה ללא הסכם כתוב בה אין עדות למדיניות הנקבעת בין הצדדים.
הסכם כתוב מגן על הלווה וגם על הגוף המלווה בכפוף לחוקי הלוואות והחוק להגנת הצרכן

יתרונות וחסרונות

לעסקת הלוואה ללא הסכם ישנם יתרונות וחסרונות מסוימים. היתרונות הבולטים הם היעדר הבירוקרטיה וההתנהלות החוקית שלפעמים יכולה לסרבל את התהליך ולקחת זמן. הלוואה ללא הסכם תינתן על ידי גופים חוץ בנקאיים שלא תמיד ישימו דגש על מצבו הכלכלי של הלווה, ובנוסף אינם כפופים לחוקים המגנים עליו. בעסקת הלוואה ללא הסכם כתוב אין עדויות כתובות וחתומות על התנהלות  פיננסית סדירה ועל החזרי ההלוואות. כאשר אין הסכם כתוב יכולות להתעורר בעיות או סיכונים כלכליים במהלך הדרך ואין שום חוזה שיוכל להגן על הלווה במקרים אלו.
לסיכום הלוואה ללא הסכם מתאימה אך ורק למי שיודע שיוכל לעמוד בהחזר ההלוואה כולל הריבית ועדיף בזמן קצר כמה שיותר. גופי הלוואות חוץ בנקאיים יכולים לשנות את גובה הריבית בהיעדר הסכם כתוב ולשנות את הסדר החזר ההלוואה כרצונם.
מיד תקבלו הצעה להלוואת אקספרס!
שם מלא
טלפון ראשי
גיל
אזור מגורים
סוג הכנסה
כרטיס אשראי
הגבלות בנקאיות
נכס בבעלות

 מעוניין/ת לקבל הטבות ועדכונים  מאשר/ת את התקנון האתר